Champions of Anteria Download

Champions of Anteria, to strategia stworzona przez niemieckie studio Blue Byte. Gra opiera się na popularnych Settlersach i po tym jak została dość chłodno przyjęta przez graczy (w 2014 roku), ponownie ją przerobiono. Zmiany okazały się na tyle gruntowne, że dzięki nim dzieło Ubisoftu zostało znacznie lepiej przyjęte przez graczy.

Champions of Anteria Download

Champions of Anteria Download

Fabuła gry

Champions of Anteria, to strategiczna gra o charakterze RPG, w której bijemy się o władzę w Anterii, tocząc boje z Plemionem z Wydm, Szarobrodymi oraz Złamaną Koroną. Naszym zadaniem, jest całkowite pokonanie naszych przeciwników i jednocześnie - zdobycie panowania w całym królestwie. Zanim jednak tego dokonamy, będziemy musieli cały czas rozbudowywać możliwości naszej frakcji. Stąd też elementy strategiczne w grze.

Dlatego jeśli kochasz strategie i lubisz powolne rozbudowanie i zwiększanie potencjału własnej frakcji, koniecznie pobierz na swój komputer Champions of Anteria Download. Przekonasz się, że samemu możesz przejąć władzę nad wspomnianą krainą.

Mechanika gry

Tak jak wspominaliśmy, mechanika w Champions of Anteria opiera się w głównej mierze właśnie na zarządzaniu strategicznym swoją frakcją a konkretnie - królestwem. Oprócz zarządzania państwem, naszym zadaniem będzie również walka. Dostaniemy do dyspozycji trzech bohaterów, z których każdy będzie reprezentował inny wachlarz możliwości. Zresztą nic w tym dziwnego - każda z postaci, która będzie nam towarzyszyć podczas walk, reprezentuje inny żywioł.W trakcie starć z przeciwnikami, naszym zadaniem będzie zdobywanie surowców, potrzebnych do rozwoju naszego własnego królestwa. Można powiedzieć, że starcia w Champions of Anteria, dzielimy na dwa podstawowe etapy. W pierwszym, naszym zadaniem jest odpowiednie przygotowanie się do natarcia na wrogą frakcję. Musimy bronić naszych wież, osłaniać transporty i konwoje a także - chronić nasze królestwo przed atakami z zewnątrz. Z biegiem czasu jednak, siła naszego państwa jest już na tyle duża, ze jesteśmy w stanie z powodzeniem zaatakować stolicę wrogiej frakcji. Po zniszczeniu wszystkich przeciwników z wybranej frakcji, pozostaje nam walka z bossem. Na szczęście, twórcy Champions of Anteria, zaimplementowali w niej system aktywnej pauzy, pozwalający na wstrzymanie gry i zaplanowaniu kilku ruchów do przodu.Jeśli więc nieobce są Ci takie klimaty, koniecznie pobierz na swój komputer Champions of Anteria Download. Przekonasz się, że pomimo rysunkowego interfejsu, gra ta nie należy do zbyt łatwych.

Kwestie techniczne i grafika w grze.

Jak już wspominaliśmy, Champions of Anteria jest wzorowana na serii Settlersów. Nic więc dziwnego, że mamy tu do czynienia z mocno przerysowanym, ołówkowym interfejsem. Nawet przerywniki filmowe, zostały w tym stylu skomponowane. Jeśli więc kochasz Settlersów i nie przeszkadza Ci ich kreskówkowa forma, koniecznie Champions of Anteria Pobierz na swój komputer.

Gra jest dostępna zarówno w wersji single jak też multi. Zalecamy jednak grę w trybie multi. Przede wszystkim dlatego, że sieciowa odmiana Champions of Anteria, jest znacznie bardziej wymagająca i przede wszystkim - ciekawsza (ze względu na możliwość kooperowania z innymi graczami).

Podsumowanie

Podsumowując, Champions of Anteria to pozycja ciekawa, choć niedoceniona. Pomimo ogromnej popularności Settlersów, pozycja ta nie doczekała się aż tak gorącego przyjęcia. Szkoda, bo to naprawdę kawał dobrej rozrywki. Szczególnie, jeśli kochamy gry z serii Settlers.

Champions of Anteria Pobierz na PC


1

Zostaw komentarz

odśwież, jeżeli nie widzisz kodu